|  Login
Cotswold District Council logo

Audit Committee

Some of the documents on this page may have restricted access as they contain confidential and/or exempt information. If this is the case, such documents are not listed.
19 May 2015 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservatives
Stephen Andrews - Chair of Overview and Conservative Group Rep 03/06/2020 - current
Conservatives
Tony Berry Conservative Group Rep 03/06/2020 - current
Liberal Democrats
Patrick Coleman - Chair of Audit Committee Chair - Liberal Democrat Group Rep 14/05/2019 - current
Liberal Democrats
Mark Harris Liberal Democrat Grp Rep 03/06/2020 - current
Liberal Democrats
Roly Hughes Liberal Democrat Grp Rep 14/05/2019 - current
Liberal Democrats
Nick Maunder Liberal Democrat Grp Rep 14/05/2019 - current
Conservatives
Raymond Theodoulou Conservative Group Rep 19/05/2015 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Cotswold District Council
Trinity Road
Cirencester
Gloucestershire
GL7 1PX