|  Login
Cotswold District Council logo

Council

Some of the documents on this page may have restricted access as they contain confidential and/or exempt information. If this is the case, such documents are not listed.
08 May 1997 - onwards
Fixed
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
Page 20 of 20, Displaying meetings 191 to 194 of 194 meetings found in selected date range
27 November 201918:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
22 January 202014:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
26 February 202018:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
25 March 202018:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
Page 1 of 4, Displaying items 1 to 10 of 34 members/vacancies that match search criteria
Conservatives
Stephen Andrews - Chair of Overview and Conservative Group Rep 08/05/2015 - current
Conservatives
Mark Annett Conservative Group Rep 28/09/2018 - current
Conservatives
Julian Beale Conservative Group Rep 14/05/2019 - current
Conservatives
Tony Berry Leader - Conservative Group Rep 19/10/2018 - current
Conservatives
Gina Blomefield Conservative Group Rep 03/05/2019 - current
Liberal Democrats
Claire Bloomer Liberal Democrat Grp Rep 03/05/2019 - current
Liberal Democrats
Ray Brassington - Vice-Chair of Planning and Liberal Democrat Grp Rep 08/05/2015 - current
Liberal Democrats
Patrick Coleman - Chair of Audit Committee Liberal Democrat Grp Rep 08/05/2015 - current
Liberal Democrats
Rachel Coxcoon - Cabinet Member Liberal Democrat Grp Rep 03/05/2019 - current
Liberal Democrats
Tony Dale - Cabinet Member Liberal Democrat Grp Rep 03/05/2019 - current

Other Information

Cotswold District Council
Trinity Road
Cirencester
Gloucestershire
GL7 1PX