|  Login
Cotswold District Council logo

Overview and Scrutiny Committee

Some of the documents on this page may have restricted access as they contain confidential and/or exempt information. If this is the case, such documents are not listed.
19 May 2015 - onwards
Fixed
All

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
123
Page 3 of 3, Displaying meetings 21 to 28 of 28 meetings found in selected date range
05 February 201910:0012:20Council Chamber, Trinity Road, CirencesterOccurred
05 March 201910:0012:30Council Chamber, Trinity Road, CirencesterOccurred
14 May 201912:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterOccurred
23 July 201910:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
03 September 201910:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
03 December 201910:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
04 February 202010:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 
03 March 202010:00TBCCouncil Chamber, Trinity Road, CirencesterScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Conservatives
Gina Blomefield Conservative Group Rep 14/05/2019 - current
Liberal Democrats
Claire Bloomer Liberal Democrat Grp Rep 14/05/2019 - current
Conservatives
Stephen Andrews - Chairman of Overview and Chairman - Conservative Group Rep 14/05/2019 - current
Liberal Democrats
Patrick Coleman - Chairman of Audit Committee Liberal Democrat Grp Rep 14/05/2019 - current
Green Party
Andrew Maclean Member 14/05/2019 - current
Liberal Democrats
Dilys Neill - Vice-Chairman of the Council Liberal Democrat Grp Rep 14/05/2019 - current
Conservatives
Richard Norris Conservative Group Rep 14/05/2019 - current
Liberal Democrats
Gary Selwyn Liberal Democrat Grp Rep 14/05/2019 - current

Substitutes

No Substitute information needs to be specified as the Substitution type is all. Any elected member may substitute.

Other Information

Cotswold District Council
Trinity Road
Cirencester
Gloucestershire
GL7 1PX